Anasayfa / Yasaklı Sitelere Girmek / Hotspot Shield VPN

Hotspot VPN

Nedeni fark etmez. Her birimiz farklı nedenlerden ötürü yasaklanmış sitelere girmeye çalışıyoruz ama giremiyoruz. Bu büyük ihtimalle devlet izin vermediği için ya da internet sağlayıcısı izin vermediği için oluyor. Bu durumda da sitelere girmenin alternatif yolları aranıyor. Alternatif yollar her zaman var ama bu yollar o kadarda kolay olmayabiliyor. Ben ise şimdi sizlere giriş izni olmayan sitelere nasıl girebileceğiniz hakkında bilgi vereceğim. Yöntem olarak da HotSpot Shiled'i kullanacağım. Genele baktığınızda girebilmeniz için kullanabileceğiniz en kolay yollardan biridir.

Bilgisayarlar İçin:

Bilgisayarlar için yapmanız gereken işlemler pek de basit değil. İlk denemenizde yapamayabilirsiniz de ama bu o kadar sorun olmasın sizin için. Program yavaş çalışabilir aynı zamanda karmaşık da olabilir. Sizin tek yapmanız gereken dediklerimi uygulamanız.

İlk olarak HotSpot Shield'i buradan indirin. Bunu HotSpot Shield’in orijinal sitesinden indirebilirsiniz. Ardından programı kurmak için setup’a tıkladığınızda size hangi dille kullanmak istediğinizi sorar. Siz Türkçe'yi seçin. Sonra programın simgesi masa üstüne gelir. Ona tıklayın ondan sonra programı açın. Programda kırmızı bir kutu içine yazılmış "Pause Protection" yazısı vardır. Bu yazıya tıklayın. İşlem başlamış olacaktır. Birde dilerseniz bu yazının hemen yanında ülke seçenekleri vardır. Özellikle bir ülke üzerinden bağlanmak istiyorsanız o ülkeyi seçmeniz yeter.

Mobil Cihazlar İçin:

Tablet ve akıllı telefonlara duyulan ilginin artması üzere satışlarda gerçek bir artış oldu ve birçok kişi artık interneti bu mobil cihazlardan kullanmaya başladı. İnternete bir yasak gelince her türlü cihaz için geliyor. Yani bilgisayarda da olsanız mobil cihazda da olsanız istediğiniz siteye giremiyorsunuz. Ancak bu o kadarda dert değil çünkü mobil cihazlar içinde yasakları kırabilecek bazı uygulamalar var.

Mobil cihazlarda işletim sistemi çokluğu daha fazla. iOS, Android, Windows Phone gibi ancak bunların geneline baktığınızda uygulama ve oyunların aynı yapıda olduğunu görebilirsiniz. Ben şimdi Android için HotSpot Shiled nasıl kullanılır onu anlatacağım ama bilin ki anlattığım adımlar diğer işletim sistemleri içinde büyük bir oranla geçerlidir.

HotSpot Shield'i indirdikten sonra yapabileceğiniz pek bir şey yok. Ancak sizde ilk indirildiği için kapalı olabilir. Bunun için yapmanız gereken "Yes, protect connection" tuşuna basmanız. Tabi birde kullanıcı sözleşmesini kabul etmeniz gerek. Ondan sonra ya otomatik Amerika’dan girin ya da siz farklı bir ülke seçin.

Sizin anlayacağınız yasaklı bir siteye girmek bu kadar basit. Sadece birkaç adımda tüm engelleri aşabiliyorsunuz. Sadece bilgisayarlar için olan HotSpot Shiled'de biraz kafanız karışabilir o kadar.